بارکد وزنی چیست؟

بارکد وزنی چیست؟

امروزه اکثر فروشگاهها مجهز به نرم افزار  فروشگاهی گردیده اند. که با استفاده از ترازوی دیجیتال،بارکد خوان و نرم افزار فروشگاهی اطلاعات فروش را به کامپیوتر انتقال داده و سیستم فروش را مکانیزه نموده اند.این روال در فروشگاههای بزرگ و هایپر مارکتها و بخصوص عمده فروشی هایی که دارای مواد وزنی هستند بسیار پرکاربرد می باشد.زیرا سرعت عمل را به شدت افزایش میدهد و از سوی دیگر خطای انسانی را به حداقل می رساند.انتقال اطلاعات کالاهای وزنی به همراه قیمت و وزن آنها به فاکتور فروش از طریق کیبورد امری زمانبر می باشد و در زمان فروش فرصتی برای آن نیست برای حل این مشکل در حسابیار اوراش امکانی بنام بارکد فرمول دار ارائه شده است.

روش استفاده:

هر ترازوی دیجیتال فرمول خاصی را برای تولید بارکد وزنی دارد از این رو با ذکر مثال روش استفاده از این امکان را شرح می دهیم:

به عنوان مثال: عدد ثابت ۲۰ را به طول ۲ رقم و بعد از آن کد کالا را به طول ۵ رقم و بخش صحیح وزن به طول ۲ رقم و بخش اعشار وزن به طول ۳ رقم و درنهایت رقم کنترلی به طول ۱ رقم را ثبت میکنیم.

در نرم افزار در بخش تنظیمات زیر شاخه کالا را انتخاب و روی دکمه ی بارکد فرمول دار کلیک کرده و مطابق تصویر زیر اطلاعات بارکد فرمول دار ترازو را ثبت میکنیم.

 

پس از توزین کالا بارکد توسط ترازو تولید می شود و روی کالای مربوطه چسبانده می شود.سپس از منوی خرید و فروش فاکتور فروش را انتخاب و روی بارکد کلیک و بارکد را توسط دستگاه بارکد خوان میخوانیم.در صورتی که علامت مقابل بارکد در حالت مثبت قرار داشته باشد اطلاعات کالا به لیست اضافه خواهد شد.مطابق شکل زیر:

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بارکد وزنی چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

آخرین ویدئو ها