انواع آنتی ویروس ها

انواع آنتی ویروس ها

 

همیشه یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران کامپیوتر سر و کله زدن با انتی ویروس های موجود در بازار بوده است. دغدغه مهمی که هر سال با پیشرفت این تکنولوژی پیچیده و پیچیده تر می شود و انتخاب کاربران سخت تر می شود. تهدیدات امنیتی هر روزه در حال پیشرفت و ارتقا می باشد به گونه ای که تهدیداتی که امروزه مارا به خطر می اندازد سال ها پیش فقط تفکری در سر سارقان اینترنتی بوده است. و اما تهدیداتی که در حال حاضر ما با آنها  طرف هستیم شوخی جالبی برای سال های اینده در بین کاربران خواهد بود.

با پیشرفت تکنولوژی در این عرصه نرم افزار ها هر روزه آپدیت های جدید را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. شما خواهید دید که شرکت هایی که نتوانستند نیاز کاربران را تامین کنند در حال حاضر در لیست نرم افزار های محبوب دنیا جایی ندارند. با وجود بد افزار ها و سارقان اینترنتی همه دستگاه ها (حتی اسمارت فون ها) نیاز به یک آنتی ویروس مناسب برای کنترل خطرات احتمالی دارند، در ویندوز های امروزی تنها انتی ویروس ماکروسافت(ویندوز دیفندر) جوابگوی مشکلات احتمالی نیست پس فقط به آن اتکا نکنید.

سابقه نشان داده است که میزان محافظت این نرم افزار گاهی به ۹۵% ویا حتی پایین تر نیز رسیده است. که در برابر امار ۹۹% دیگر رقبا عدد پایینی به نظر می رسد. حال اگر بخواهیم یک امنیت خوب را برای سیستم خود به ارمغان بیاوریم لازم است دستی در جیب کرده و مقداری پول صرف هزینه خرید یک پکیج آنتی ویروس خوب کنیم. شاید کمتر کسی در ایران حاضر باشد برای دریافت نرم افزار پولی پرداخت کند و اکثر ما ایرانیان به دانلود و کرک نرم افزار ها عادت کرده ایم.

همه ما هر روزه از نرم افزار های کرک شده استفاده میکنیم اما در مورد انتی ویروس ها سوال اینجاست که چطور میشود نرم افزاری که خود کرک شده است بتواند از اطلاعات من محافظت کند؟؟؟!!

ما توصیه میکنیم که شما برای یک بار هم که شده از نرم افزار های نسخه اصلی و پولی آنتی ویروس استفاده کنید تا متوجه تفاوت در آنها شوید. البته اگر میخواهید امنیت بیشتری داشته باشید.

اما انتی ویروس ها چگونه کار می کنند:

همه انتی ویروس ها یک دیتا بیس بسیار بزرگ دارند که دائما در حال آپدیت از سوی توزیع کننده اش می باشد این دیتا بیس حاوی اطلاعاتی از ویژگی های ویروس ها می باشد. همه فایل هایی که وارد سیستم ما می شوند اولین مرحله توسط انتی ویروس خوانده می شوند. اما این خوانده شدن معمولی نیست و مثل چک کردن های سطحی ما کار نمی کند. بلکه انتی ویروس، فایل ها و یا بهتر است بگوییم کد هایی از آن فایل را چک می کند و اگر درون کد ویژگی مشابه دیتا بیس خود پیدا کرد، آن فایل را ویروس شناسایی می کند وآن را پاک و یا قرنطینه می کند.

اسکن کامل سیستم:

اسکن کامل در هنگامی که آنتی ویروس شما به محافظت بی درنگ مجهز می باشد. کار چندان ضروری نیست و سیستم معمولا قبل از ورود ویروس به درایو های هارد، آنها را شناسایی می کند،اما اگر سیستم شما مدت هاست که آپدیت نشده است و یا برای اولین بار است که آنتی ویروس را روی آن نصب می کنید، لازم است که سیستم را به صورت کامل اسکن کنید تا از پاک بودن سیستم و درایو ها مطلع شوید.

اهمیت آپدیت های انتی ویروس :

شاید شما هم از آپدیت های هر روزه و هر ماهه نرم افزار های آنتی ویروس خسته شده باشید اما بعد از مطالعه این مقاله تصمیم های دیگری در مورد آپدیت نرم افزار های خود می گیرید، آپدیت های آنتی ویروس بیشتر روی دیتابیسی که جلو تر در مورد آن صحبت کردیم فوکوس دارد و بیشترین تغییر را در آن دارد.

به گونه ای که ویروس های جدیدی که به تازگی وارد دنیای کامپیوتر شده اند را شناسایی می کند و وارد دیتا بیس خود می کنند، ما با آپدیت نرم افزار دیتابیس خود را به روز می کنیم و از خطرات احتمالی جلوگیری می کنیم، پس از آپدیت ها نترسید و هر روزه آپدیت نرم افزار آنتی ویروس خود را چک کنید و آن را به روز کنید.

ما چند نرم افزار آنتی ویروس را مورد بررسی قرار دادیم که در زیر به توضیح درمورد هر کدام می پردازیم.

Node32:

این انتی ویروس به دلیل طراحی ساده سیستم شما را کند نمی کند، اما سیستم نود ۳۲ به شکلی طراحی شده که برای کاربران تازه کار زیاد مناسب نمی باشد، گاها این نرم افزار با دیگر رقبا مقایسه می شود که در مقایسه با زیر بسته های دیگر نرم افزار ها، نود ۳۲ چیزی برای گفتن ندارد. اما این بدین معنا نیست که نود ۳۲ انتی ویروس خوبی نیست بلکه نود ۳۲ بیشترین تمرکز خود را بر روی اساس های اصلی یک انتی ویروس متمرکز کرده است.

+ قابلیت شخصی سازی بالا

+ کنترل دسترسی به دستگاه

نسبتا گران

برای تازه کار ها مناسب نیست

 

BitDefender:

با توجه به اینکه نرم افزار های رایگان در دنیای دیجیتال و تکنولوژی به وفور  دیده میشود. پرداخت سالیانه ۴۰ دلار برای نرم افزاری مثل (BitDefender) کمی گران به نظر میرسد، و همچنین معضل بعدی که ایجاد شد این بود که تا دو سال گذشته این نرم افزار بر روی سه دستگاه همزمان قابلیت اجرا داشت و از سال گذشته نرم افزار به تک کاربره تغییر یافت.در این عین حال نرم افزار (BitDefender) یکی از قدرتمند ترین موتور های آنتی ویروس را دارا می باشد.وب فیلترینگ این نرم افزار باعث میشود که سایت هایی که با بد افزار ها نوشته شده اند را مسدود کند.و همچنین مرورگر ایمن این نرم افزار این قدرت را به شما میدهد که تراکنش های مالی خود را با خیالی  آسوده انجام دهید.اما مشکلاتی که در هنگام استفاده از نرم افزار با آن روبرو خواهیم بود این است  که منابع پردازشی بیش از حد مصرف می کند و ممکن است با برخی از نرم افزار ها به مشکل بر بخورد.اما با این حال باز هم این آنتی ویروس بسیار دوست داشتنی بوده میزان تشخیص خطر عالی، عملکردی عالی و قابلیت های دیگری هم دارد.

+ محافظت قوی و قابل اتکا

+ دقیق

+ مدیریت پسورد

ممکن است سنگین باشد( بسته به سخت افزار سیستم)

 

Kaspersky Antivirus:

آنتی ویروس کسپرسکی یکی از نرم افزار های محافظتی است که تمرکز خود را بر روی نیاز های اصلی امنیتی گذاشته است.چیزهایی نظیر وب فیلترینگ برای مسدود کردن آدرس های اینترنتی خطرناک تکنولوژی های نظارت برخود(سلف مانیتورینگ) که اعمال خطرناک را شناسایی کرده و بازگردانی می کند.قیمت این نرم افزار انتی ویروس نیز به نسبت خدمات و کارایی که در اختیار کاربران خود قرار می دهد مناسب است.

+ امنیتی قابل اطمینان برای تازه کار ها و حرفه ای ها

+ یکی از بهترین آنتی ویروس ها از لحاظ عملکرد

+ کار کردن با آن بسیار آسان است

بسته های کامل آن ارزش بیشتری نسبت به قیمت دارند.

 

نرم افزار هایی نظیر (Avast) (Avira) (Panda) (Norton) (F-secure)

نیز از دسته نرم افزار های انتی ویروس هستند که در لیست انتی ویروس های موجود می باشد اما به دلیل استقبال کم از نرم افزار های نامبرده به توضیحات آنها نمی پردازیم.اما از معرفی و کارایی آنتی ویروس ها که البته بخش بسیار مهمی میباشد بگذریم ما کدام آنتی ویروس را باید نصب کنیم؟؟

همه ما میدانیم نرم افزاری که به دردمان نخورد یک وسیله آزار دهنده جلوی چشم ماست.وقتی از ۹۹% قابلیت های یک نرم افزار استفاده نمی کنیم چه دلیل دارد که نرم افزار پایین تر از آن را نصب نکنیم،و اما امنیت یکی از مهمترین مسائل حال حاضر در دنیاست به صورتی که شرکت های بزرگ دنیا سالیانه مبلغ چشم گیری را جهت همین امنیت پرداخت میکنند.تامین امنیت بسته به نیاز شما تعیین میشود.

حال شاید از خود بپرسید یعنی چه؟

نیاز من برای یک سیستم خانگی با یک سیستم شرکتی و یا بایک سیستم دولتی که دارای اطلاعات شخصی حقیقی و حقوقی مردم است آیا یکسان است؟

خیر! این نیاز ها زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند

برای سیستم خانگی هیچ گاه سیستم امنیت خارق العاده ای لازم نیست و باید نرم افزاری مورد استفاده قرار گیرد که همه پسند و کاربر پسند باشد که تمامی اعضا بتوانند از آن استفاده کنند.اما برای سیستم های دولتی و یا شرکتی دیگر همه کاربر پسند بودن نیاز نیست بلکه تنها، کارایی شرط است و باید بر این اساس انتخاب شوددیگر آنجا شکل ظاهری نرم افزار ملاک نیست. چگونگی تامین امنیت قدرت موتور نرم افزار و… ملاک های انتخاب می شود.حال شما نیز با در نظر گرفتن نیاز خود برای سیستم مورد نظر بهترین گزینه را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید هیچگاه بهترین انتخاب برای همه بهترین نیست بهترین انتخاب شما بیشترین کارایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انواع آنتی ویروس ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

آخرین ویدئو ها